Kartuş Dolumu Nedir?
Bilinenin aksine, kullanmakta olduğumuz mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuş hazneleri boşaldığında, yani kartuş bittiğinde eski kartuşu atıp, yenisini satın almak zorunda değilsiniz. Üretici firmalar ticari kaygılarla aksini iddia etse de, yazıcınızın kartuşu ehil ellerde orjinali kalitesinde doldurulabilir ve tekrar tekrar kullanılabilir.

Kartuş dolumunda önyargıların oluşmasına neden olan iki faktörden birisi, üretici firmaların orjinal kartuş satmak amacıyla tüketiciyi yanlış yönlendirmeleri, ikincisi de konu üzerine hiçbir bilgisi ve deneyimi olmayan korsan dolumcuların yaptıkları, sonu çoğunlukla hüsranla sona eren yanlış uygulamalardır.

Kullanmakta olduğumuz kartuş mürekkeplerinin kimyaları her marka ve model için farklıdır. Bu farklılıklar gözetilerek, gerekli olan ekipman ve profesyonelce yapılırsa gönül rahatlığı ile biten kartuşunuza dolum yapmak tercih edilebilir.

 

Toner Dolumu Nedir?

Yazıcı, fotokopi ve fax cihazlarını ilk almış olduğunuz da içerisinde bulunan toner  belli bir baskı kapasitesine sahiptir.Bu kapasiteyi belirleyen etkenler toner tozu kapasitesi ve toner üzerinde çıktı sayacı olarak bulunan chiplerdir. İçerisinde ki tozun gramıyla veya chiple yazıcı üreticisi tarafından belirlenmiş azami sayıda çıktı almamız halinde yeni toner alma vaktimiz gelir.

Bir çok orijinal toner neredeyse yazıcının 3/2’si fiyata satılmaktadır. Alıcağımız tek bir sayfa baskının bu şekilde maliyetli olması nedeniyle bir çok kullanıcı tonerlerini doldurmaya yönelmiştir.

Toner dolumunda yapılan işlem tozu biten tonere kapasitesi dahilinde tekrar toz doldurma işlemidir. Toner tozu doldurma işlemine ek olarak farklı marka ve cihazlara göre farklılık gösteren bir de chip değiştirme işlemi vardır.

 

Firmamızda Kartuş ve Toner dolum işlemleri yazıcının markasına göre uyumlu mürekkep ve toner tozlrı ile yapılmaktadır. Böylelikle yazıcınızdan maksimum verim alırsınız. Ayrıca uyumlu Mürekkep ve Toner Tozu kullanıldığından yazıcınızın Kartuş ve tonerleri size daha uzun süre hizmet ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.