Web Tasarım Nedir?

 Bundan yaklaşık bir kaç yıl kadar önce internet ve web siteleri, pek gelişmemiş durumdaydı. Şimdilerde en etkili ve güçlü yapıya sahip iletişim aracı olarak insanların gündelik hayatında kalıcı bir yer edindi.

Web ve internet sektöründeki bu gelişim ve büyümeyi fark eden ve gören tüm firma, kurum ve şahıslar interneti nasıl kendilerine faydalı ve kazançlı bir şekilde kullanabilecekleri konusunda bir takım araştırma ve çalışmalar yapmaya başladılar.

Böyle bir gücün farkında olan birçok işletme ve bireyler hiç vakit kaybetmeden hemen web sitesi edinme çalışmalarına başladı ve hemen bir web sitesi sahibi olmayı hedefledi, nitekim de şuan erken davrananlar milyar dolarlık servetin sahibi kişilerdir.

Web tasarımı, bir ürünü ya da hizmeti veya bir bireyin reklam ve tanıtımını yapmak üzere veya toplumu eğitici ve öğretici çalışmalarla katkı sağlamak maksadı ile yapılacak olan interaktif çalışmaların bütününe verilen ad olarak da nitelendirebiliriz.

Web tasarımını, bir çok dalda ele alın;

  1. Web Hosting (Yer sağlama)
  2. Domain Tescil (İsim tescil)
  3. Görsel Tasarım
  4. Web Yazılım

Web sitesi tasarım bu 4 ana dalda çalışmalar yapılarak ele alınır, dört ana başlık birbiriyle bir bütünlük sağlar ve sonuç olarak yapılan çalışmalar neticesinde bir web sitesi çalışması ortaya çıkar.

Web tasarım alanında ve sektöründe faaliyet gösterecek kişi ya da şahıslar bu dört hususu tüm ayrıntıları ve incelikleri ile bilerek ve etkili şekilde kullanabilmelidir.

Doğuş Bilgisayar olarak internet sitesi sahip olmak isteyen müşterilerimize hizmet vermeye hazırız.

Web Sitesi Referanslarımız:

[responsive_four_columns start=”1″]

[image width=”470″ height=”470″ align=”” lightbox=”false” caption=”” title=”Osmaniye Veteriner Hekimler Odası” href=”http://www.osmaniyevho.org”]http://www.dogusbilgisayar.com.tr/wp-content/uploads/2013/09/osmaniyevho.org_.png[/image]

[/responsive_four_columns]

[responsive_four_columns start=”1″]

[image width=”470″ height=”470″ align=”” lightbox=”false” caption=”” title=”Yahşi İnşaat” href=”http://www.yahsiinsaat.com/”]http://www.dogusbilgisayar.com.tr/wp-content/uploads/2013/08/yahsiinsaat.png[/image]

[/responsive_four_columns]

[responsive_four_columns start=”1″]

[image width=”470″ height=”470″ align=”” lightbox=”false” caption=”” title=”Cevdetiye Sulama Birligi” href=”http://www.cevdetiyesulamabirligi.com”]http://www.dogusbilgisayar.com.tr/wp-content/uploads/2013/08/cevdetiyesulamabirligi.png[/image]

[/responsive_four_columns]

[responsive_four_columns start=”1″]

[image width=”470″ height=”470″ align=”” lightbox=”false” caption=”” title=”Erdoğan Fıstıkçılık” href=”http://www.erdoganfistik.com.tr”]http://www.dogusbilgisayar.com.tr/wp-content/uploads/2013/08/erdoganfisitk.png[/image]

[/responsive_four_columns]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.